19. 5. 2023

Novinka - vyšetření očního pozadí pro diabetiky

Nemocnice Český Krumlov nabízí možnost vyšetření očního pozadí pro diabetiky

Diabetologická ordinace Nemocnice Český Krumlov, a.s. nabízí nově možnost vyšetření očního pozadí pro pacienty s chronickým onemocněním Diabetes Mellitus („cukrovka“) pomocí fundus kamery.

Podle doporučení by diabetik měl preventivně periodicky podstupovat vyšetření, která obvyklé komplikace odhalí včas. Vyšetření je prováděno bez nutnosti rozkopávání očí s výsledkem do 10 minut a je hrazené ze zdravotního pojištění (jednou ročně).

Vhodný pacient pro vyšetření

• nově diagnostikovaný Diabetes Mellitus
  • pacient bez diabetické retinopatie
  • pacient bez dalšího očního onemocnění
  • pacient po operaci katarakty

Nevhodný pacient pro vyšetření

• pacient se známou diabetickou retinopatií
  • pacient se zákalem optických médií (katarakta, zákal sklivce)
  • pacient dispenzarizovaný očním lékařem pro glaukom, VPMD, apod.

Objednat se na vyšetření je možné přes email diabetologie@nemck.cz s uvedením údajů:

• jméno a příjmení pacienta
  • rodné číslo
  • kontakt na pacienta (telefon nebo email)

V případě objednání emailem bude poté pacient kontaktován ohledně volného termínu.

Případně lze objednání provést telefonicky, a to v pondělí nebo čtvrtek v čase od 09:00 do 12:00 hod. na tel. čísle 380 761 309.