10. 6. 2022

Změna režimu parkování v Nemocnici Český Krumlov

Změna režimu parkování v Nemocnici Český Krumlov

Nemocnice Český Krumlov se rozhodla v rámci řešení nedostatku parkovacích míst v areálu přistoupit ke změně v úhradě za parkování.

„Přestože v posledních letech dochází opakovaně k navyšování počtu parkovacích ploch o cca 5 parkovacích míst ročně, tak se stále naši pacienti potýkají s jejich nedostatkem a musí opakovaně kroužit po areálu a hledat volné místo k zaparkování. Což vnímáme jako problém. Proto jsme se rozhodli změnit strategii a od 1. 7. 2022 rušíme 2,5 hodiny parkování zdarma při nákupu v naší lékárně“, dodává předseda představenstva Vojtěch Remeň.

Bohužel, parkování zdarma bylo částí návštěvníků zneužíváno jako nejlevnější parkování v rámci Českého Krumlova a po vyřízení všech pochůzek ve městě a drobném nákupu v lékárně byly prakticky tři hodiny parkování zdarma. Od tohoto opatření si slibujeme uvolnění části parkovacích kapacit, které byly využívány k jiným účelům než k návštěvě nemocnice a zlepší se tak dopravní obslužnost pro naše pacienty a jejich doprovod. Prvních 40 minut parkování zůstává stále zdarma, zde se nic nemění.

Vzhledem k tomu, že předmětem tohoto opatření není přímý ekonomický efekt, tak Nemocnice Český Krumlov nemění hodinové sazby parkování a ani se změnou sazeb v letošním roce nepočítá.

Mgr. Vojtěch Remeň, MBA
předseda představenstva